Make your own free website on Tripod.com

Tour de Warsaw 2000


PreRegistration Report
Heritage Park Time Trial - April 30, 2000


Thursday, April 27, 2000

Start Time LastName FirstName ClubName EventDesc
------------ ---------------- --------- ----------------
09:01:00.00 MARSH James Patuxent Velo Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
09:01:00.00 DAVIS Michael Patuxent Velo Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
09:01:00.00 LANG Tony Patuxent Velo Pro 1/2/3 (TTT Omnium)

09:03:00.00 LUSBY Stephen Lateral Stress Velo/Degroen's Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
09:03:00.00 LEFKOWICZ Lee Lateral Stress Velo/Degroen's Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
09:03:00.00 HOLMES John Lateral Stress Velo/Degroen's Pro 1/2/3 (TTT Omnium)

09:05:00.00 BREAM Charmian Altoona Cycling Team Sr.Women 1/2/3 (TTT
09:05:00.00 SKELLY Tina Altoona Cycling Team Sr.Women 1/2/3 (TTT
09:05:00.00 MAYER-STERLING Elizabeth Altoona Cycling Team Sr.Women 1/2/3 (TTT
Omnium)
09:07:00.00 SCHMITT Chris National Capitol Velo Club Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
09:07:00.00 STEVENSON Jason National Capitol Velo Club Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
09:07:00.00 GROTH Shane National Capitol Velo Club Pro 1/2/3 (TTT Omnium)

09:09:00.00 STEARNS Michael HDK/Sentara Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
09:09:00.00 SHEPHERD Ed HDK/Sentara Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
09:09:00.00 HELMBOLDT Jakob HDK/Sentara Pro 1/2/3 (TTT Omnium)

09:11:00.00 WIRSIG Jon Team Snow Valley/ABRT Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
09:11:00.00 FRICK Josh Team Snow Valley/ABRT Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
09:11:00.00 RITTENHOUSE J. Dean Team Snow Valley/ABRT Pro 1/2/3 (TTT Omnium)

09:21:00.00 OATES Doug Squadra Coppi Sr Men 5 (TT)
09:22:00.00 MOGRIDGE Chris National Capitol Velo Club Sr Men 4 (TT)
09:23:00.00 MITCHELL Arthur Squadra Coppi Sr Men 5 (TT)
09:24:00.00 SCOTT Jennifer Team Snow Valley/ABRT Sr Women 1/2/3/E (TT)
09:25:00.00 NEUMANN William Race Pace/Velo Club Baltimore Sr Men 50+ (TT)
09:26:00.00 KRAWCZYK John Bayside Velo//Bayside Velo Sr Men 4 (TT)
09:27:00.00 DAVENPORT Brian Atlantic Cycling Sr Men 5 (TT)
09:28:00.00 COGGAN Andrew MAMA - Stripe 3 Pro 1/2/3 (TT)
09:29:00.00 SOMA Grant Team Snow Valley/ABRT Sr Men 30+ (TT)
09:30:00.00 HARRITT John Patuxent Velo Sr Men 50+ (TT)
09:31:00.00 FRICK Mark Team Extreme Sr Men 40+ (TT)
09:32:00.00 ROBERTS Todd Team Dulles Ortho. Pro 1/2/3 (TT)
09:33:00.00 DOWNING Shawn CW - Thulman Eastern Sr Men 40+ (TT)
09:34:00.00 DIETRICH Andrew Lifetime Results Pro 1/2/3 (TT)
09:35:00.00 HOEGER Thomas All American Bicycle Club Sr Men 30+ (TT)
09:36:00.00 WOLFEL David Squadra Coppi Sr Men 40+ (TT)
09:37:00.00 LEHTMAN Myron National Capitol Velo Club Sr Men 50+ (TT)
09:38:00.00 SCOTTO James Mount Airy Bicycle Club Jr Men 17-18 (TT)
09:39:00.00 BRYAN Ron Golds Gym/Saturn/Domino Pizza Sr Men 30+ (TT)
09:40:00.00 JOYCE Eric Squadra Coppi Sr Men 5 (TT)
09:41:00.00 OLINGER Ralph MAMA - Stripe 3 Sr Men 50+ (TT)
09:42:00.00 NOTARNICOLA Joe Avalon Racing Sr Men 4 (TT)
09:43:00.00 WYSOR George Arlington Masters/GS Foster Sr Men 40+ (TT)
09:44:00.00 HACKETT John Charlottesville Race Club Sr Men 50+ (TT)
09:45:00.00 COUCH Lorinda Artemis Sr Women 4 (TT)
09:46:00.00 PEROTTI Guy Bicycle Place/Regulators Sr Men 4 (TT)
09:47:00.00 AHEARN David Tri State Velo Pro 1/2/3 (TT)
09:48:00.00 ALVAREZTORRES Ray Ashby St. Bikes Sr Men 40+ (TT)
09:49:00.00 ROOT Randy Team Snow Valley/ABRT Pro 1/2/3 (TT)
09:50:00.00 BELLORA James Squadra Coppi Sr Men 40+ (TT)
09:51:00.00 FRITZ Jeff DC Velo Sr Men 30+ (TT)
09:52:00.00 KENT Chris Ashby St. Bikes Pro 1/2/3 (TT)
09:53:00.00 LANG Tony Patuxent Velo Pro 1/2/3 (TT)
09:54:00.00 SELZER Blake Team Extreme Sr Men 4 (TT)
09:55:00.00 SCHREIER Charles Squadra Coppi Sr Men 30+ (TT)
09:56:00.00 MIDKIFF Michael Bayside Velo//Bayside Velo Sr Men 5 (TT)
09:57:00.00 KESSLER Elizabeth Artemis Sr Women 4 (TT)
09:58:00.00 ADAMSF Celia CW - Thulman Eastern Sr Women 4 (TT)
09:59:00.00 MCCLOSKEY Michele Rock Creek Racers Sr Women 1/2/3/E (TT)
10:00:00.00 RIST Aric Bayside Velo//Bayside Velo Sr Men 4 (TT)
10:01:00.00 DELO Ken Pro 1/2/3 (TT)
10:02:00.00 CROWLEY William Team Extreme Sr Men 4 (TT)
10:03:00.00 CONZELMAN Becky Team Bike Doctor Sr Women 1/2/3/E (TT)
10:04:00.00 HUBBARD Janelle Arlington Masters/GS Foster Sr Women 1/2/3/E (TT)
10:05:00.00 EYLER Glenn Tidewater Bicycling Assoc. Sr Men 40+ (TT)
10:06:00.00 LUNGER Brett Team Snow Valley/ABRT Sr Men 50+ (TT)
10:07:00.00 ROBERTS Scott All American Bicycle Club Sr Men 50+ (TT)
10:08:00.00 PARR Brian Race Pace/Velo Club Baltimore Pro 1/2/3 (TT)
10:09:00.00 CARTER Sherri Atlantic Cycling Sr Women 4 (TT)
10:10:00.00 VAN VOORHEES Eric Team Delaware Sr Men 30+ (TT)
10:11:00.00 BASHAM B. J. Beltway Bicycle Club Sr Men 30+ (TT)
10:12:00.00 HARDING Christine National Capitol Velo Club Sr Women 4 (TT)
10:13:00.00 HUTH John TEAM BEAN Pro 1/2/3 (TT)
10:14:00.00 HENDRICKSON Chad Team Extreme Sr Men 4 (TT)
10:15:00.00 KELLEY Fred National Capitol Velo Club Sr Men 40+ (TT)
10:16:00.00 WEIER Mary Jo Squadra Coppi Sr Women 4 (TT)
10:17:00.00 KUSH Steve CW - Thulman Eastern Sr Men 4 (TT)
10:18:00.00 WEBEL Baird Arlington Masters/GS Foster Sr Men 30+ (TT)
10:19:00.00 GIBBONS Scott Whole Wheel Velo Sr Men 4 (TT)
10:20:00.00 GIBBONS Julie National Capitol Velo Club Sr Women 4 (TT)
10:21:00.00 YENCHA Janet Mount Airy Bicycle Club Sr Women 4 (TT)
10:22:00.00 YENCHA Stefan Mount Airy Bicycle Club Sr Men 30+ (TT)
10:23:00.00 SPICER Herb Unattached Sr Men 40+ (TT)
10:24:00.00 HAWTHORNE Karen Unattached Sr Women 4 (TT)
10:25:00.00 MEIDHOF Jason National Capitol Velo Club Sr Men 4 (TT)
10:26:00.00 LEMAR Paul Squadra Coppi Sr Men 4 (TT)
10:27:00.00 MCCLOSKEY Sean Sr Men 50+ (TT)
10:28:00.00 MILLER William Squadra Coppi Sr Men 4 (TT)
10:29:00.00 BRADSHAW Billy Whole Wheel Velo Sr Men 30+ (TT)
10:30:00.00 BLUMENFELD Thomas CW - Thulman Eastern Sr Men 5 (TT)
10:31:00.00 LITTLE David CW - Thulman Eastern Pro 1/2/3 (TT)
10:32:00.00 HAMMOND David National Capitol Velo Club Sr Men 50+ (TT)
10:33:00.00 POOLE Stephen College Park Sr Men 4 (TT)
10:34:00.00 NYE Peter National Capitol Velo Club Sr Men 50+ (TT)
10:35:00.00 WASHINGTON Temple Bicycle Place/Regulators Sr Men 40+ (TT)
10:36:00.00 SMARGIASSI Randy National Capitol Velo Club Pro 1/2/3 (TT)
10:37:00.00 HUIZING Marjan All American Bicycle Club Sr Women 1/2/3/E (TT)
10:38:00.00 PEKLO Clark Beltway Bicycle Club Sr Men 30+ (TT)
10:39:00.00 WALLACE Scott Lanterne Rouge Sr Men 5 (TT)
10:40:00.00 JACKSON Holly National Capitol Velo Club Sr Women 4 (TT)
10:41:00.00 WIRSIG Jon Team Snow Valley/ABRT Pro 1/2/3 (TT)
10:42:00.00 MOLLE Robert Baltimore Bicycle Club Sr Men 5 (TT)
10:43:00.00 DONTIGNY Steven Lifetime Results Sr Men 30+ (TT)
10:44:00.00 SWEITZER Terry Team Delaware Sr Women 1/2/3/E (TT)
10:45:00.00 FRICK Josh Team Snow Valley/ABRT Pro 1/2/3 (TT)
10:46:00.00 KEITH Michael Team Snow Valley/ABRT Sr Men 30+ (TT)
10:47:00.00 MARCHIONINI Brian Team Extreme Pro 1/2/3 (TT)
10:48:00.00 FORGIONE Don CW - Thulman Eastern Sr Men 4 (TT)
10:49:00.00 VIA, JR Jeff CW - Thulman Eastern Jr Men 17-18 (TT)
10:50:00.00 ROBINS Matt Unattached Sr Men 40+ (TT)
10:51:00.00 BREAM Charmian Altoona Cycling Team Sr Women 1/2/3/E (TT)
10:52:00.00 SKELLY Tina Altoona Cycling Team Sr Women 1/2/3/E (TT)
10:53:00.00 MAYER-STERLING Elizabeth Altoona Cycling Team Sr Women 1/2/3/E (TT)
10:54:00.00 OESTERLING Kristine Altoona Cycling Team Sr Women 1/2/3/E (TT)
10:55:00.00 PUTT William Team Richmond Sr Men 50+ (TT)
10:56:00.00 HACKETT Brian Prince William Elite Racing Sr Men 40+ (TT)
10:57:00.00 FITZSIMMONS James All American Bicycle Club Sr Men 5 (TT)
10:58:00.00 WILSON David Whole Wheel Velo Sr Men 5 (TT)
10:59:00.00 BACLE Jean-Pierre Unattached Sr Men 5 (TT)
11:00:00.00 PENCE Richard Charlottesville Race Club Sr Men 5 (TT)
11:01:00.00 CZAPIEWSKI Pete Arlington Masters/GS Foster Sr Men 40+ (TT)
11:02:00.00 DAVIS Michael Patuxent Velo Sr Men 30+ (TT)
11:03:00.00 COGGAN Andrew MAMA - Stripe 3 Sr Men 40+ (TT)
11:04:00.00 SCHREIER Charles Squadra Coppi Sr Men 40+ (TT)
11:05:00.00 ROBERTS Todd Team Dulles Ortho. Sr Men 30+ (TT)
11:06:00.00 SOMA Grant Team Snow Valley/ABRT Sr Men 40+ (TT)
11:07:00.00 MARSH James Patuxent Velo Pro 1/2/3 (TT)
11:08:00.00 RIST Brian G. Team Bike Doctor Sr Men 4 (TT)
11:09:00.00 DOOLAN Mike Race Pace/Velo Club Baltimore Sr Men 30+ (TT)
11:10:00.00 LASER Mark Yellow Breeches Racing Sr Men 4 (TT)
11:11:00.00 KUHN Mike Wendy's - Allsport Pro 1/2/3 (TT)
11:12:00.00 HOLLAND Tommy HDK/Sentara Pro 1/2/3 (TT)
11:13:00.00 GROTH Shane National Capitol Velo Club Pro 1/2/3 (TT)
11:14:00.00 WOLF Richard Team Delaware Sr Men 40+ (TT)
11:15:00.00 WOODING Robert Charlottesville Race Club Sr Men 40+ (TT)
11:16:00.00 FRANGS Lauren Tri State Velo Sr Women 1/2/3/E (TT)
11:17:00.00 BLANKENSHIP James Arlington Masters/GS Foster Sr Men 30+ (TT)
11:18:00.00 PRICE Michael Prince William Elite Racing Sr Men 30+ (TT)
11:19:00.00 PETROVICK Bruce First State Velo Sport Sr Men 40+ (TT)
11:20:00.00 WALTERS Bob Team Snow Valley/ABRT Sr Men 50+ (TT)
11:21:00.00 KINNEY William Red Glare Cycling Sr Men 40+ (TT)
11:22:00.00 ETZEL Karl Beltway Bicycle Club Sr Men 4 (TT)
11:23:00.00 LAGERBLOOM Cara Squadra Coppi Sr Women 4 (TT)
11:24:00.00 SCHEFFENACKER Kristy Avalon Racing Sr Women 1/2/3/E (TT)
11:25:00.00 UHL Sarah TREK Sr Women 1/2/3/E (TT)
11:26:00.00 GALLOWAY Sharon Squadra Coppi Sr Women 4 (TT)
11:27:00.00 WASHINGTON J National Capitol Velo Club Sr Men 4 (TT)
11:28:00.00 MANGUM Scott Artemis Sr Men 4 (TT)
11:29:00.00 BLACK Barrie Dullis Orthopedics Sr Women 4 (TT)
11:30:00.00 MANGUM Andrea Artemis Sr Women 4 (TT)
11:31:00.00 FOURNIER Sami Arlington Masters/GS Foster Sr Women 4 (TT)
11:32:00.00 SELBERG Sigmund National Capitol Velo Club Pro 1/2/3 (TT)
11:33:00.00 MCGUCKIN Robyn Artemis Sr Women 4 (TT)
11:34:00.00 KILBY Margaret Unattached Sr Women 4 (TT)
11:35:00.00 DICARLO Lisa Squadra Coppi Sr Women 4 (TT)
11:36:00.00 MEYER Kimberley Squadra Coppi Sr Women 1/2/3/E (TT)
11:37:00.00 MITTELSTADT Paul DC Velo Sr Men 40+ (TT)
11:38:00.00 VAFIADIS Sam Conte-Richbrau Sr Men 50+ (TT)
11:39:00.00 RANDO James Squadra Coppi Sr Men 5 (TT)
11:40:00.00 FORGIONE Patrick CW - Thulman Eastern Jr Men Women 10-12 (TT)
11:41:00.00 VILE Rachel National Capitol Velo Club Sr Women 4 (TT)
11:42:00.00 PAUL Michael Peninsula Bicycle Assoc. Sr Men 4 (TT)
11:43:00.00 BRILEY Siobhan National Capitol Velo Club Sr Women 1/2/3/E (TT)
11:44:00.00 PHILLIPS Bobby Sr Men 50+ (TT)
11:45:00.00 SMITH Gregory Prince William Elite Racing Sr Men 40+ (TT)
11:46:00.00 LEE Kevin MAMA - Stripe 3 Sr Men 40+ (TT)
11:47:00.00 EGIZI Evelyn Artemis Sr Women 4 (TT)
11:48:00.00 ZIELSKE Greg Jr CW - Thulman Eastern Jr Men Women 10-12 (TT)
11:49:00.00 ZIELSKE Greg CW - Thulman Eastern Sr Men 4 (TT)
11:50:00.00 KENNER Robert National Capitol Velo Club Sr Men 50+ (TT)
11:51:00.00 GUTH John Atlantic Cycling Sr Men 50+ (TT)
11:52:00.00 NICOTRA Daniela Squadra Coppi Sr Women 4 (TT)
11:53:00.00 FROST Eric Team Snow Valley/ABRT Sr Men 30+ (TT)
11:54:00.00 HOUSTON Christopher Yellow Breeches Racing Sr Men 50+ (TT)
11:55:00.00 SHAPIRO Milt DC Velo Sr Men 30+ (TT)
11:56:00.00 SOLTES Steve Beltway Bicycle Club Sr Men 50+ (TT)
11:57:00.00 WITTWER Fred Charlottesville Race Club Sr Men 40+ (TT)
11:58:00.00 WITTWER Greg Charlottesville Race Club Jr Women 17-18 (TT)
11:59:00.00 HYDRO Robert Unattached Sr Men 50+ (TT)
12:00:00.00 HYDRO Jennifer Unattached Sr Women 4 (TT)
12:01:00.00 CHIN Chris CW - Thulman Eastern Pro 1/2/3 (TT)
12:02:00.00 KERR Keith Whole Wheel Velo Sr Men 5 (TT)
12:03:00.00 PARSONS Roland PDO Velo Sr Men 40+ (TT)
12:04:00.00 SCHMITT Chris National Capitol Velo Club Pro 1/2/3 (TT)
12:05:00.00 WIRSIG Jon Team Snow Valley/ABRT Sr Men 30+ (TT)
12:06:00.00 FONSECA Caroline Artemis Sr Women 4 (TT)
12:07:00.00 WOODALL George DC Velo Pro 1/2/3 (TT)
12:08:00.00 MORIARTY Lana Unattached Sr Women 4 (TT)
12:09:00.00 WILK Lee Baltimore Bicycle Club Sr Men 40+ (TT)
12:10:00.00 COGHILL Tommy Hilton Cycling Club Sr Men 5 (TT)
12:11:00.00 MOLLE Robert Baltimore Bicycle Club Sr Men 40+ (TT)
12:12:00.00 WARD Paul Hilton Cycling Club Jr Men 15-16