Make your own free website on Tripod.com

 TdW 99 - PreRegistration TT times



 ScheduleStartS LastName              FirstName           ClubName                          EventDesc
 tr
                TEST                  Bogus Club                                            Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
                TEST1                 blankclub                                             Pro 1/2/3 (TT)
 09:01:00.00    SCHREIER              Charles             Squadra Coppi                     Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
 09:01:00.00    HICKS                 Ted                 Squadra Coppi                     Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
 09:01:00.00    BRADSHAW              Billy               Squadra Coppi                     Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
 09:03:00.00    BICKLING              Steven              PAX Velo                          Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
 09:03:00.00    BROWN                 Michael             PAX Velo                          Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
 09:03:00.00    MARSH                 James               PAX Velo                          Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
 09:05:00.00    TURNER                Nick                Bayside Velo//Bayside Velo        Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
 09:05:00.00    CHUN                  Jeff                Bayside Velo//Bayside Velo        Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
 09:05:00.00    HUGHES                Fj                  Bayside Velo//Bayside Velo        Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
 09:07:00.00    O'MALLEY              Justin              DC Velo                           Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
 09:07:00.00    WAGNER                James               DC Velo                           Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
 09:09:00.00    MOORE                 Charles             Team Extreme                      Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
 09:09:00.00    MARCHIONINI           Brian               Team Extreme                      Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
 09:09:00.00    RAMOS                 William                                               Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
 09:11:00.00    SHIRE                 Norah               Team Ultimate Edge                Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
 09:11:00.00    HARGEST               Val                 Team Ultimate Edge                Sr.Women 1/2/3 (TTT
                                                                                            Omnium)
 09:11:00.00    HOLLAND               Michelle            Team Ultimate Edge                Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
 09:13:00.00    PATRICK               Paula               Team Ultimate Edge                Sr.Women 1/2/3 (TTT
                                                                                            Omnium)
 09:13:00.00    REYNOLDS              Mary                Team Ultimate Edge                Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
 09:13:00.00    WILSON                Emily               Team Ultimate Edge                Sr.Women 1/2/3 (TTT
                                                                                            Omnium)
 09:15:00.00    WODECKI-RICARD        Mary                Altoona Cycling Team              Sr.Women 1/2/3 (TTT
                                                                                            Omnium)
 09:15:00.00    MAYER-STERLING        Elizabeth           Altoona Cycling Team              Sr.Women 1/2/3 (TTT
                                                                                            Omnium)
 Thursday, April 22, 1999                                                                                Page 1 of 6
 ScheduleStartS LastName              FirstName           ClubName                          EventDesc
 tr
 09:15:00.00    SKELLY                Tina                Altoona Cycling Team              Sr.Women 1/2/3 (TTT
                                                                                            Omnium)
 09:21:00.00    FRICK                 Josh                Team Snow Valley/ABRT             Pro 1/2/3 (TT)
 09:22:00.00    SOMA                  Grant               Team Snow Valley/ABRT             Pro 1/2/3 (TT)
 09:23:00.00    DRAGON                Kelley              Unattached                        Sr Women 4 (TT)
 09:24:00.00    LEHTMAN               Myron               National Capitol Velo Club        Sr Men 50+ (TT)
 09:25:00.00    HOEGER                Thomas              All American Bicycle Club         Sr Men 30+ (TT)
 09:26:00.00    RAGLAND               Thomas              Squadra Coppi                     Sr Men 4 (TT)
 09:27:00.00    HARMON                Ewell               Team Snow Valley/ABRT             Sr Men 50+ (TT)
 09:28:00.00    HAVERSTICK            Scott               Red Rose                          Sr Men 50+ (TT)
 09:29:00.00    NEUMANN               William             Race Pace/Velo Club Baltimore     Sr Men 50+ (TT)
 09:30:00.00    COGGAN                Andrew              Race Pace/Velo Club Baltimore     Sr Men 40+ (TT)
 09:31:00.00    HARRIS                Stewart             National Capitol Velo Club        Sr Men 4 (TT)
 09:32:00.00    CROWLEY               William             Team Extreme                      Sr Men 4 (TT)
 09:33:00.00    HOLMES                John                Chesapeake Wheelmen/Thulman       Sr Men 40+ (TT)
                                                          Eastern
 09:34:00.00    BLACKDEN              Gary                B.O.B.                            Sr Men 30+ (TT)
 09:35:00.00    RIST                  Aric                Bayside Velo//Bayside Velo        Sr Men 4 (TT)
 09:36:00.00    CHELUCCI              Jack                Team Delaware                     Sr Men 50+ (TT)
 09:37:00.00    ROOT                  Randy               Team Snow Valley/ABRT             Sr Men 40+ (TT)
 09:38:00.00    THOMSON               Robert              Squadra Coppi                     Sr Men 5 (TT)
 09:39:00.00    MOGRIDGE              Chris               National Capitol Velo Club        Sr Men 4 (TT)
 09:40:00.00    FRITZ                 Jeff                DC Velo                           Sr Men 30+ (TT)
 09:41:00.00    MCDANIEL              Charles             Team Delaware                     Sr Men 4 (TT)
 09:42:00.00    BROWN                 R.Steven            National Capitol Velo Club        Sr Men 4 (TT)
 09:43:00.00    LITTLE                David               Chesapeake Wheelmen/Thulman       Sr Men 30+ (TT)
                                                          Eastern
 09:44:00.00    SEMENCHINE            Nikolai             Bicycle Place/Regulators          Pro 1/2/3 (TT)
 09:45:00.00    LANG                  Tony                Bicycle Place/Regulators          Pro 1/2/3 (TT)


 Thursday, April 22, 1999                                                                                Page 2 of 6
 ScheduleStartS LastName              FirstName           ClubName                          EventDesc
 tr
 09:46:00.00    HIJAR                 Pedro               Bicycle Place/Regulators          Pro 1/2/3 (TT)
 09:47:00.00    COOK                  William             Team Extreme                      Sr Men 4 (TT)
 09:48:00.00    COX                   John                Chesapeake Wheelmen/Thulman       Sr Men 50+ (TT)
                                                          Eastern
 09:49:00.00    WYSOR                 George              Arlington Masters/GS Foster       Sr Men 40+ (TT)
 09:50:00.00    ROBERTS               Todd                Team Gold                         Pro 1/2/3 (TT)
 09:51:00.00    ROGOZINSKI            Max                 Prince William Elite Racing       Sr Men 4 (TT)
 09:52:00.00    BASHAM                B. J.               Beltway Bicycle Club              Sr Men 30+ (TT)
 09:53:00.00    ALVAREZTORRES         Ray                 Bicycle Place/Regulators          Sr Men 40+ (TT)
 09:54:00.00    DOOLAN                Mike                Race Pace/Velo Club Baltimore     Sr Men 30+ (TT)
 09:55:00.00    FRISCHKORN            Will                                                  Pro 1/2/3 (TT)
 09:56:00.00    NYEIN                 Tom                 Whole Wheel Velo                  Sr Men 5 (TT)
 09:57:00.00    ELIASSON              Mikael              Chesapeake Wheelmen/Thulman       Sr Men 30+ (TT)
                                                          Eastern
 09:58:00.00    SWEITZER              Terry               Squadra Coppi                     Sr Women 1/2/3 (TT)
 09:59:00.00    CHIN                  Chris               Chesapeake Wheelmen/Thulman       Sr Men 4 (TT)
                                                          Eastern
 10:00:00.00    ZIELSKE               Greg                Chesapeake Wheelmen/Thulman       Sr Men 30+ (TT)
                                                          Eastern
 10:01:00.00    ADAMS                 Celia               Chesapeake Wheelmen/Thulman       Sr Women 4 (TT)
                                                          Eastern
 10:02:00.00    FORGIONE              Don                 Chesapeake Wheelmen/Thulman       Sr Men 40+ (TT)
                                                          Eastern
 10:03:00.00    FORGIONE              Adam                Chesapeake Wheelmen/Thulman       Juniors (TT)
                                                          Eastern
 10:04:00.00    DOWNING               Shawn               Chesapeake Wheelmen/Thulman       Sr Men 40+ (TT)
                                                          Eastern
 10:05:00.00    WEBEL                 Baird               Arlington Masters/GS Foster       Sr Men 30+ (TT)
 10:06:00.00    PRICE                 Michael             Prince William Elite Racing       Sr Men 30+ (TT)
 10:07:00.00    WILK                  Steve               Team Snow Valley/ABRT             Sr Men 40+ (TT)
 10:08:00.00    WALLENBURG            Eric                D&Q/Pursuit Racing                Pro 1/2/3 (TT)
 10:09:00.00    WHITLEY               Roger               James River Velosport/HDK         Pro 1/2/3 (TT)
                                                          Sentara
 10:10:00.00    WOLF                  Richard             Team Delaware                     Sr Men 40+ (TT)
 10:11:00.00    GREGORY               Scott               Mount Airy Bicycle Club           Sr Men 4 (TT)


 Thursday, April 22, 1999                                                                                Page 3 of 6
 ScheduleStartS LastName              FirstName           ClubName                          EventDesc
 tr
 10:12:00.00    YENCHA                Janet               Mount Airy Bicycle Club           Sr Women 4 (TT)
 10:13:00.00    YENCHA                Stefan              Mount Airy Bicycle Club           Sr Men 4 (TT)
 10:14:00.00    HUGHES                John                Avalon Racing                     Sr Men 4 (TT)
 10:15:00.00    PETROVICK             Bruce               First State Velo Sport            Sr Men 40+ (TT)
 10:16:00.00    PERKINS               Eric                GS Park Ridge                     Sr Men 40+ (TT)
 10:17:00.00    VOGLER                Bill                Team Delaware                     Sr Men 50+ (TT)
 10:18:00.00    IRVINE                Ronne               Fuji Racing Team                  Sr Men 40+ (TT)
 10:19:00.00    IANNUZZI              Chris               Team Extreme                      Sr Men 5 (TT)
 10:20:00.00    JOHNSON               Laura               Team Extreme                      Sr Women 1/2/3 (TT)
 10:21:00.00    GUERRA                Clint               College Park                      Sr Men 5 (TT)
 10:22:00.00    BELLORA               James               Squadra Coppi                     Sr Men 4 (TT)
 10:23:00.00    DICARLO               Lisa                Squadra Coppi                     Sr Women 4 (TT)
 10:24:00.00    HOUSTON               Chaning             National Capitol Velo Club        Sr Men 40+ (TT)
 10:25:00.00    POSCOVER              George              Chesapeake Wheelmen/Thulman       Pro 1/2/3 (TT)
                                                          Eastern
 10:26:00.00    HUTH                  John                TEAM BEAN                         Pro 1/2/3 (TT)
 10:27:00.00    PARR                  Brian               Race Pace/Velo Club Baltimore     Pro 1/2/3 (TT)
 10:28:00.00    KEITH                 Michael             Team Snow Valley/ABRT             Sr Men 4 (TT)
 10:30:00.00    HARDEE                Chris               National Capitol Velo Club        Pro 1/2/3 (TT)
 10:31:00.00    LEW                   Phil                Unattached                        Sr Men 5 (TT)
 10:32:00.00    SMITH                 Gregory             Prince William Elite Racing       Sr Men 40+ (TT)
 10:33:00.00    PIZZINI               Leone               Team Delaware                     Sr Men 50+ (TT)
 10:34:00.00    FONSECA               Caroline            Squadra Coppi                     Sr Women 4 (TT)
 10:35:00.00    FRICK                 Mark                Team Extreme                      Sr Men 40+ (TT)
 10:36:00.00    HUBBARD               Janelle             Arlington Masters/GS Foster       Sr Women 1/2/3 (TT)
 10:37:00.00    VERNIER               Jonathan            National Capitol Velo Club        Sr Men 5 (TT)
 10:38:00.00    LANGLEY               Russell             National Capitol Velo Club        Pro 1/2/3 (TT)


 Thursday, April 22, 1999                                                                                Page 4 of 6
 ScheduleStartS LastName              FirstName           ClubName                          EventDesc
 tr
 10:39:00.00    BROWNE                Zachary             National Capitol Velo Club        Pro 1/2/3 (TT)
 10:40:00.00    SMARGIASSI            Randy               Team Extreme                      Pro 1/2/3 (TT)
 10:41:00.00    SCHREIER              Charles             Squadra Coppi                     Sr Men 30+ (TT)
 10:42:00.00    HICKS                 Ted                 Squadra Coppi                     Sr Men 30+ (TT)
 10:43:00.00    BRADSHAW              Billy               Squadra Coppi                     Sr Men 30+ (TT)
 10:44:00.00    ZIMINSKI              Paul                Wolverines                        Pro 1/2/3 (TT)
 10:45:00.00    LEHMAN                Steven              Tri State Velo                    Sr Men 50+ (TT)
 10:46:00.00    ZIMMERMAN             Pam                 Team Ultimate Edge                Sr Women 1/2/3 (TT)
 10:47:00.00    CUTRIGHT              Andrew              Monticello Velo Club              Juniors (TT)
 10:48:00.00    CZAPIEWSKI            Peat                Arlington Masters/GS Foster       Sr Men 40+ (TT)
 10:49:00.00    NOVY                  Pamela              G M B C                           Sr Women 4 (TT)
 10:50:00.00    GUIDRY                Chris               Prince William Elite Racing       Pro 1/2/3 (TT)
 10:51:00.00    DECHAMBEAU            Jason               National Capitol Velo Club        Sr Men 5 (TT)
 10:52:00.00    WORRELL               Glen                All American Bicycle Club         Sr Men 5 (TT)
 10:53:00.00    HARRIS                Todd                National Capitol Velo Club        Sr Men 4 (TT)
 10:54:00.00    MCNAMARA              Kenneth             Beltway Bicycle Club              Sr Men 4 (TT)
 10:55:00.00    ETZEL                 Karl                Beltway Bicycle Club              Sr Men 4 (TT)
 10:56:00.00    BICKLING              Steven              PAX Velo                          Pro 1/2/3 (TT)
 10:57:00.00    AUSTIN                Eric                Unattached                        Sr Men 5 (TT)
 10:58:00.00    MANGNUM               Scott               Team Snow Valley/ABRT             Sr Men 4 (TT)
 10:59:00.00    JOHNSON               Andrea              Rock Creek Racers                 Sr Women 4 (TT)
 11:01:00.00    FRICK                 Josh                Team Snow Valley/ABRT             Pro 1/2/3 (TT)
 11:02:00.00    SOMA                  Grant               Team Snow Valley/ABRT             Sr Men 30+ (TT)
 11:03:00.00    HUIZING               Marjan              All American Bicycle Club         Sr Women 1/2/3 (TT)
 11:04:00.00    PHILLIPS              Bobby                                                 Sr Men 50+ (TT)
 11:30:00.00    ROBERTS               Todd                Team Gold                         Sr Men 30+ (TT)


 Thursday, April 22, 1999                                                                                Page 5 of 6
 ScheduleStartS LastName              FirstName           ClubName                          EventDesc
 tr
 11:35:00.00    FRISCHKORN            Will                                                  Juniors (TT)
 11:36:00.00    NYEIN                 Tom                 Whole Wheel Velo                  Sr Men 30+ (TT)
 11:37:00.00    DOLAN                 Carl                DC Velo                           Sr Men 40+ (TT)



























































 Thursday, April 22, 1999                                                                                Page 6 of 6