Make your own free website on Tripod.com

 TdW 99 - Preregister List - By Racer



Racer Name                                    Club                             Event
ADAMS                    Celia                Chesapeake Wheelmen/Thulman      Sr Women 4 (TT)
                                              Eastern
ALBRIGHT                 Andrew               First State Velo Sport           Pro 1/2/3 (RR)
ALVAREZTORRES            Ray                  Bicycle Place/Regulators         Sr Men 40+ (TT)
                         Ray                  Bicycle Place/Regulators         Sr Men 40+ (RR)
ANGER                    Gary                 Bicycle Place/Regulators         Pro 1/2/3 (RR)
ARVIN                    Andrew               Bucks County Racing Club         Sr Men 4 (RR)
AUSTIN                   Eric                 Unattached                       Sr Men 5 (TT)
BASHAM                   B. J.                Beltway Bicycle Club             Pro 1/2/3 (RR)
                         B. J.                Beltway Bicycle Club             Sr Men 30+ (TT)
BATURKA                  Nathan               Lateral Stress                   Pro 1/2/3 (RR)
BELLORA                  James                Squadra Coppi                    Sr Men 4 (TT)
                         James                Squadra Coppi                    Sr Men 4 (RR)
BEMIS                    Cory                 Team Delaware                    Sr. Women 1/2/3 (RR)
BICKLING                 Steven               PAX Velo                         Pro 1/2/3 (TT)
                         Steven               PAX Velo                         Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
                         Steven               PAX Velo                         Pro 1/2/3 (RR Omnium)
BILLET                   Fred                 Bucks County Racing Club         Pro 1/2/3 (RR)
BIRNER                   Mike                 Team Snow Valley/ABRT            Pro 1/2/3 (RR)
BLACKDEN                 Gary                 B.O.B.                           Sr Men 30+ (TT)
BLAND                    Carey                National Capitol Velo Club       Pro 1/2/3 (RR)
BOBER                    Chris                Bicycle Place/Regulators         Sr Men 5 (RR)
BRADSHAW                 Billy                Squadra Coppi                    Pro 1/2/3 (RR Omnium)
                         Billy                Squadra Coppi                    Sr Men 30+ (TT)
                         Billy                Squadra Coppi                    Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
BRANDT                   Mark                 Chesapeake Wheelmen/Thulman      Sr Men 4 (RR)
                                              Eastern
BROWN                    R.Steven             National Capitol Velo Club       Sr Men 4 (RR)
                         Michael              PAX Velo                         Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
 Thursday, April 22, 1999                                                                               Page 1 of 11







Racer Name                                    Club                             Event
BROWN                    R.Steven             National Capitol Velo Club       Sr Men 4 (TT)
                         Michael              PAX Velo                         Pro 1/2/3 (RR Omnium)
BROWNE                   Zachary              National Capitol Velo Club       Pro 1/2/3 (RR)
                         Zachary              National Capitol Velo Club       Pro 1/2/3 (TT)
BUCHNESS                 Mike                 Bayside Velo//Bayside Velo       Sr Men 4 (RR)
BUSCEMI                  Warren               Avalon Racing                    Sr Men 4 (RR)
CATOE                    Arthur               EDGE                             Sr Men 4 (RR)
CHELUCCI                 Jack                 Team Delaware                    Sr Men 50+ (TT)
                         Jack                 Team Delaware                    Sr Men 50+ (RR)
CHIN                     Chris                Chesapeake Wheelmen/Thulman      Sr Men 4 (TT)
                                              Eastern
                         Chris                Chesapeake Wheelmen/Thulman      Sr Men 4 (RR)
                                              Eastern
CHUN                     Jeff                 Bayside Velo//Bayside Velo       Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
                         Jeff                 Bayside Velo//Bayside Velo       Pro 1/2/3 (RR Omnium)
COGGAN                   Andrew               Race Pace/Velo Club Baltimore    Sr Men 40+ (RR)
                         Andrew               Race Pace/Velo Club Baltimore    Sr Men 40+ (TT)
COGSWELL                 Richard              Beltway Bicycle Club             Sr Men 40+ (RR)
COHEN                    Michael              National Capitol Velo Club       Sr Men 4 (RR)
COOK                     William              Team Extreme                     Sr Men 4 (TT)
                         William              Team Extreme                     Sr Men 4 (RR)
COX                      John                 Chesapeake Wheelmen/Thulman      Sr Men 50+ (RR)
                                              Eastern
                         John                 Chesapeake Wheelmen/Thulman      Sr Men 50+ (TT)
                                              Eastern
CROWLEY                  William              Team Extreme                     Sr Men 4 (TT)
                         William              Team Extreme                     Sr Men 4 (RR)
CUTRIGHT                 Andrew               Monticello Velo Club             Jrs 15-17 (RR)
                         Andrew               Monticello Velo Club             Juniors (TT)
CZAPIEWSKI               Peat                 Arlington Masters/GS Foster      Sr Men 40+ (RR)
                         Peat                 Arlington Masters/GS Foster      Sr Men 40+ (TT)
DAVIS                    Michael              PAX Velo                         Pro 1/2/3 (RR)
DE'ATH                   Jonathan             Whole Wheel Velo                 Sr Men 4 (RR)


 Thursday, April 22, 1999                                                                               Page 2 of 11







Racer Name                                    Club                             Event
DECHAMBEAU               Jason                National Capitol Velo Club       Sr Men 5 (RR)
                         Jason                National Capitol Velo Club       Sr Men 5 (TT)
DICARLO                  Lisa                 Squadra Coppi                    Sr Women 4 (TT)
DOLAN                    Carl                 DC Velo                          Sr Men 40+ (TT)
                         Carl                 DC Velo                          Sr Men 40+ (RR)
DOOLAN                   Mike                 Race Pace/Velo Club Baltimore    Sr Men 30+ (TT)
DOWNING                  Shawn                Chesapeake Wheelmen/Thulman      Sr Men 40+ (TT)
                                              Eastern
DRAGON                   Kelley               Unattached                       Sr Women 4 (TT)
EHASZ                    Steven               PAX Velo                         Pro 1/2/3 (RR)
ELIASSON                 Mikael               Chesapeake Wheelmen/Thulman      Sr Men 5 (RR)
                                              Eastern
                         Mikael               Chesapeake Wheelmen/Thulman      Sr Men 30+ (TT)
                                              Eastern
ETZEL                    Karl                 Beltway Bicycle Club             Sr Men 4 (RR)
                         Karl                 Beltway Bicycle Club             Sr Men 4 (TT)
FAULKNER                 Elliott              Monrovia Velo                    Pro 1/2/3 (RR)
FENTY                    Shawn                Team Agress                      Sr Men 4 (RR)
FONSECA                  Caroline             Squadra Coppi                    Sr Women 4 (TT)
FORGIONE                 Don                  Chesapeake Wheelmen/Thulman      Sr Men 40+ (RR)
                                              Eastern
                         Don                  Chesapeake Wheelmen/Thulman      Sr Men 40+ (TT)
                                              Eastern
                         Adam                 Chesapeake Wheelmen/Thulman      Juniors (TT)
                                              Eastern
                         Adam                 Chesapeake Wheelmen/Thulman      Jrs 15-17 (RR)
                                              Eastern
FRICK                    Mark                 Team Extreme                     Sr Men 40+ (TT)
                         Mark                 Team Extreme                     Sr Men 40+ (RR)
                         Josh                 Team Snow Valley/ABRT            Pro 1/2/3 (TT)
                         Josh                 Team Snow Valley/ABRT            Pro 1/2/3 (TT)
FRIEND                   Roger                Monticello Velo Club             Pro 1/2/3 (RR)
FRISCHKORN               Will                                                  Pro 1/2/3 (RR)
                         Will                                                  Juniors (TT)
                         Will                                                  Pro 1/2/3 (TT)
FRITZ                    Jeff                 DC Velo                          Pro 1/2/3 (RR)


 Thursday, April 22, 1999                                                                               Page 3 of 11







Racer Name                                    Club                             Event
FRITZ                    Jeff                 DC Velo                          Sr Men 30+ (TT)
GILLESPIE                Thomas               TBC                              Pro 1/2/3 (RR)
GONCALVES                Carlos               Team Snow Valley/ABRT            Sr Men 4 (RR)
GREGORY                  Scott                Mount Airy Bicycle Club          Sr Men 4 (TT)
                         Scott                Mount Airy Bicycle Club          Sr Men 4 (RR)
GUERRA                   Clint                College Park                     Sr Men 5 (RR)
                         Clint                College Park                     Sr Men 5 (TT)
GUIDRY                   Chris                Prince William Elite Racing      Pro 1/2/3 (TT)
                         Chris                Prince William Elite Racing      Pro 1/2/3 (RR)
HACKER                   Jacob                Monticello Velo Club             Pro 1/2/3 (RR)
HACKETT                  Brian                Prince William Elite Racing      Sr Men 40+ (RR)
HARDEE                   Chris                National Capitol Velo Club       Pro 1/2/3 (RR)
                         Chris                National Capitol Velo Club       Pro 1/2/3 (TT)
HARGEST                  Val                  Team Ultimate Edge               Sr Women 1/2/3 (RR
                                                                               Omnium)
                         Val                  Team Ultimate Edge               Sr.Women 1/2/3 (TTT
                                                                               Omnium)
HARMON                   Ewell                Team Snow Valley/ABRT            Sr Men 50+ (TT)
HARRIS                   Stewart              National Capitol Velo Club       Sr Men 4 (RR)
                         Todd                 National Capitol Velo Club       Sr Men 4 (RR)
                         Stewart              National Capitol Velo Club       Sr Men 4 (TT)
                         Carole               G M B C                          Sr. Women 1/2/3 (RR)
                         Todd                 National Capitol Velo Club       Sr Men 4 (TT)
HARRITT                  John                 PAX Velo                         Sr Men 50+ (RR)
HAVERSTICK               Scott                Red Rose                         Sr Men 50+ (TT)
                         Scott                Red Rose                         Sr Men 50+ (RR)
HICKS                    Ted                  Squadra Coppi                    Sr Men 30+ (TT)
                         Ted                  Squadra Coppi                    Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
                         Ted                  Squadra Coppi                    Pro 1/2/3 (RR Omnium)
HIJAR                    Pedro                Bicycle Place/Regulators         Pro 1/2/3 (TT)
                         Pedro                Bicycle Place/Regulators         Pro 1/2/3 (RR)


 Thursday, April 22, 1999                                                                               Page 4 of 11







Racer Name                                    Club                             Event
HOEGER                   Thomas               All American Bicycle Club        Pro 1/2/3 (RR)
                         Thomas               All American Bicycle Club        Sr Men 30+ (TT)
HOLLAND                  Tommy                Fitness Works/Va Beach Velo      Pro 1/2/3 (RR)
                         Michelle             Team Ultimate Edge               Sr Women 1/2/3 (RR
                                                                               Omnium)
                         Michelle             Team Ultimate Edge               Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
HOLMES                   John                 Chesapeake Wheelmen/Thulman      Sr Men 40+ (RR)
                                              Eastern
                         John                 Chesapeake Wheelmen/Thulman      Sr Men 40+ (TT)
                                              Eastern
HOUSTON                  Chaning              National Capitol Velo Club       Sr Men 40+ (TT)
HUBBARD                  Janelle              Arlington Masters/GS Foster      Sr. Women 1/2/3 (RR)
                         Janelle              Arlington Masters/GS Foster      Sr Women 1/2/3 (TT)
HUDSON                   Daniel               Arlington Masters/GS Foster      Sr Men 4 (RR)
HUGHES                   Fj                   Bayside Velo//Bayside Velo       Pro 1/2/3 (RR Omnium)
                         John                 Avalon Racing                    Sr Men 4 (TT)
                         Fj                   Bayside Velo//Bayside Velo       Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
HUIZING                  Marjan               All American Bicycle Club        Sr Women 1/2/3 (TT)
                         Marjan               All American Bicycle Club        Sr. Women 1/2/3 (RR)
HUNTER                   Donald               First State Velo Sport           Sr Men 4 (RR)
HUTH                     John                 TEAM BEAN                        Pro 1/2/3 (TT)
                         John                 TEAM BEAN                        Pro 1/2/3 (RR)
IANNUZZI                 Chris                Team Extreme                     Sr Men 5 (TT)
IRVINE                   Ronne                Fuji Racing Team                 Sr Men 40+ (TT)
JIRON                    Darren               PAX Velo                         Pro 1/2/3 (RR)
JOHNSON                  Andrea               Rock Creek Racers                Sr Women 4 (TT)
                         Laura                Team Extreme                     Sr. Women 1/2/3 (RR)
                         Laura                Team Extreme                     Sr Women 1/2/3 (TT)
KEITH                    Michael              Team Snow Valley/ABRT            Sr Men 4 (TT)
KOCH                     Walter               Bicycle Place/Regulators         Sr Men 4 (RR)
KULZER                   Thomas               Bucks County Racing Club         Pro 1/2/3 (RR)
LAMAR                    P                    Squadra Coppi                    Sr Men 4 (RR)


 Thursday, April 22, 1999                                                                               Page 5 of 11







Racer Name                                    Club                             Event
LANG                     Tony                 Bicycle Place/Regulators         Pro 1/2/3 (RR)
                         Tony                 Bicycle Place/Regulators         Pro 1/2/3 (TT)
LANGLEY                  Russell              National Capitol Velo Club       Pro 1/2/3 (TT)
                         Russell              National Capitol Velo Club       Pro 1/2/3 (RR)
LARRICK                  Kurt                 Whole Wheel Velo                 Sr Men 4 (RR)
LEE                      Kevin                DC Velo                          Sr Men 40+ (RR)
LEHMAN                   Steven               Tri State Velo                   Sr Men 50+ (TT)
                         Steven               Tri State Velo                   Sr Men 50+ (RR)
LEHTMAN                  Myron                National Capitol Velo Club       Sr Men 50+ (TT)
LEW                      Phil                 Unattached                       Sr Men 5 (TT)
                         Phil                 Unattached                       Sr Men 5 (RR)
LITTLE                   David                Chesapeake Wheelmen/Thulman      Sr Men 30+ (TT)
                                              Eastern
                         David                Chesapeake Wheelmen/Thulman      Pro 1/2/3 (RR)
                                              Eastern
LONG                     Michael              Chesapeake Wheelmen/Thulman      Sr Men 5 (RR)
                                              Eastern
LUECKE                   Bill                 National Capitol Velo Club       Pro 1/2/3 (RR)
LUSBY                    Stephen              Lateral Stress Velo/Degroen's    Pro 1/2/3 (RR)
MANGNUM                  Scott                Team Snow Valley/ABRT            Sr Men 4 (TT)
MARCHIONINI              Brian                Team Extreme                     Pro 1/2/3 (RR Omnium)
                         Brian                Team Extreme                     Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
MARQUES                  Joseph               Whole Wheel Velo                 Sr Men 4 (RR)
MARSH                    James                PAX Velo                         Pro 1/2/3 (RR Omnium)
                         James                PAX Velo                         Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
MAY                      Johnny               Squadra Coppi                    Sr Men 4 (RR)
MAYER-STERLING           Elizabeth            Altoona Cycling Team             Sr Women 1/2/3 (RR
                                                                               Omnium)
                         Elizabeth            Altoona Cycling Team             Sr.Women 1/2/3 (TTT
                                                                               Omnium)
MCDANIEL                 Charles              Team Delaware                    Sr Men 4 (RR)
                         Charles              Team Delaware                    Sr Men 4 (TT)
MCNAMARA                 Kenneth              Beltway Bicycle Club             Sr Men 4 (TT)
                         Kenneth              Beltway Bicycle Club             Sr Men 4 (RR)


 Thursday, April 22, 1999                                                                               Page 6 of 11







Racer Name                                    Club                             Event
MENARD                   George               Bicycle Therapy                  Pro 1/2/3 (RR)
MILLER                   Tim                  CVVC/AIX                         Pro 1/2/3 (RR)
MOFFETT                  James                Bucks County Racing Club         Pro 1/2/3 (RR)
MOGRIDGE                 Chris                National Capitol Velo Club       Sr Men 4 (TT)
                         Chris                National Capitol Velo Club       Sr Men 4 (RR)
MOORE                    Charles              Team Extreme                     Pro 1/2/3 (RR Omnium)
                         Charles              Team Extreme                     Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
MORONEY                  Brian                Lateral Stress Velo/Degroen's    Pro 1/2/3 (RR)
MUOIO                    R                    Monticello Velo Club             Pro 1/2/3 (RR)
NEELY                    A. Sean              James River Velosport/HDK        Pro 1/2/3 (RR)
                                              Sentara
NETHERLY                 Steven               National Capitol Velo Club       Sr Men 5 (RR)
NEUMANN                  William              Race Pace/Velo Club Baltimore    Sr Men 50+ (TT)
                         William              Race Pace/Velo Club Baltimore    Sr Men 50+ (RR)
NORMAN                   Greg                 Squadra Coppi                    Sr Men 4 (RR)
NOVY                     Pamela               G M B C                          Sr Women 4 (TT)
                         Pamela               G M B C                          Sr. Women 4 (RR)
NYEIN                    Tom                  Whole Wheel Velo                 Sr Men 30+ (TT)
                         Tom                  Whole Wheel Velo                 Sr Men 5 (TT)
O'MALLEY                 Justin               DC Velo                          Pro 1/2/3 (RR Omnium)
                         Justin               DC Velo                          Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
OLOWIANY                 Brian                PAX Velo                         Pro 1/2/3 (RR)
ORLANDELLA               H. E.                Bicycle Place/Regulators         Pro 1/2/3 (RR)
OVEREND                  Chris                National Capitol Velo Club       Sr Men 40+ (RR)
PARR                     Brian                Race Pace/Velo Club Baltimore    Pro 1/2/3 (TT)
                         Brian                Race Pace/Velo Club Baltimore    Pro 1/2/3 (RR)
PATRICK                  Paula                Team Ultimate Edge               Sr.Women 1/2/3 (TTT
                                                                               Omnium)
                         Paula                Team Ultimate Edge               Sr Women 1/2/3 (RR
                                                                               Omnium)
PERKINS                  Eric                 GS Park Ridge                    Sr Men 40+ (TT)
PETROVICK                Bruce                First State Velo Sport           Sr Men 40+ (TT)


 Thursday, April 22, 1999                                                                               Page 7 of 11







Racer Name                                    Club                             Event
PETROVICK                Bruce                First State Velo Sport           Sr Men 40+ (RR)
PHILLIPS                 Bobby                                                 Sr Men 50+ (TT)
PIZZINI                  Leone                Team Delaware                    Sr Men 50+ (RR)
                         Leone                Team Delaware                    Sr Men 50+ (TT)
POSCOVER                 George               Chesapeake Wheelmen/Thulman      Pro 1/2/3 (TT)
                                              Eastern
                         George               Chesapeake Wheelmen/Thulman      Sr Men 4 (RR)
                                              Eastern
POWELL                   Bobby                Fitness Works/Va Beach Velo      Pro 1/2/3 (RR)
POWER                    David                Dunbar's Cyclery/Buckley         Pro 1/2/3 (RR)
PRICE                    Michael              Prince William Elite Racing      Pro 1/2/3 (RR)
                         Michael              Prince William Elite Racing      Sr Men 30+ (TT)
RAGLAND                  Thomas               Squadra Coppi                    Sr Men 4 (TT)
                         Thomas               Squadra Coppi                    Sr Men 4 (RR)
RAMOS                    William                                               Pro 1/2/3 (RR Omnium)
                         William                                               Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
RAMSEY                   Scott                Cronos Metro                     Pro 1/2/3 (RR)
REYNOLDS                 Mary                 Team Ultimate Edge               Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
                         Mary                 Team Ultimate Edge               Sr Women 1/2/3 (RR
                                                                               Omnium)
RIGGIO                   Phil                 PAX Velo                         Pro 1/2/3 (RR)
RIST                     Brian                Bayside Velo//Bayside Velo       Sr Men 5 (RR)
                         Aric                 Bayside Velo//Bayside Velo       Sr Men 4 (TT)
                         Aric                 Bayside Velo//Bayside Velo       Sr Men 4 (RR)
ROBERTS                  Todd                 Team Gold                        Sr Men 30+ (TT)
                         Todd                 Team Gold                        Pro 1/2/3 (TT)
                         Todd                 Team Gold                        Pro 1/2/3 (RR)
ROGOZINSKI               Max                  Prince William Elite Racing      Sr Men 4 (RR)
                         Max                  Prince William Elite Racing      Sr Men 4 (TT)
ROMERO                   Scott                Team El Paso                     Pro 1/2/3 (RR)
ROOT                     Randy                Team Snow Valley/ABRT            Pro 1/2/3 (RR)
                         Randy                Team Snow Valley/ABRT            Sr Men 40+ (TT)


 Thursday, April 22, 1999                                                                               Page 8 of 11







Racer Name                                    Club                             Event
ROSENBURGER              Vincent              Avalon Racing                    Sr Men 4 (RR)
SANERS                   Glen                 PAX Velo                         Pro 1/2/3 (RR)
SAYLOR                   Kirk                 Squadra Coppi                    Sr Men 5 (RR)
SCHARFF                  Dave                 Lateral Stress                   Pro 1/2/3 (RR)
SCHREIER                 Charles              Squadra Coppi                    Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
                         Charles              Squadra Coppi                    Pro 1/2/3 (RR Omnium)
                         Charles              Squadra Coppi                    Sr Men 30+ (TT)
SCHULTZE                 Steve                DC Velo                          Sr Men 40+ (RR)
SELZER                   Blake                Team Extreme                     Sr Men 4 (RR)
SEMENCHINE               Nikolai              Bicycle Place/Regulators         Pro 1/2/3 (RR)
                         Nikolai              Bicycle Place/Regulators         Pro 1/2/3 (TT)
SHIRE                    Norah                Team Ultimate Edge               Sr Women 1/2/3 (RR
                                                                               Omnium)
                         Norah                Team Ultimate Edge               Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
SHORT                    Ron                  Team Express                     Sr Men 5 (RR)
SILBERMAN                Kathryn              Team Extreme                     Sr. Women 4 (RR)
                         Geoffrey             Team Extreme                     Sr Men 4 (RR)
SKELLY                   Tina                 Altoona Cycling Team             Sr Women 1/2/3 (RR
                                                                               Omnium)
                         Tina                 Altoona Cycling Team             Sr.Women 1/2/3 (TTT
                                                                               Omnium)
SKILLMAN                 Keith                National Capitol Velo Club       Sr Men 4 (RR)
SLAUGHTER                Allen                Prince William Elite Racing      Sr Men 40+ (RR)
SMARGIASSI               Randy                Team Extreme                     Pro 1/2/3 (RR Omnium)
                         Randy                Team Extreme                     Pro 1/2/3 (TT)
SMITH                    Gregory              Prince William Elite Racing      Sr Men 40+ (TT)
                         Gregory              Prince William Elite Racing      Sr Men 40+ (RR)
SNYDER                   Thomas               National Capitol Velo Club       Pro 1/2/3 (RR)
SOMA                     Grant                Team Snow Valley/ABRT            Pro 1/2/3 (RR)
                         Grant                Team Snow Valley/ABRT            Pro 1/2/3 (TT)
                         Grant                Team Snow Valley/ABRT            Sr Men 30+ (TT)
SPEARS                   Chandler             Monticello Velo Club             Pro 1/2/3 (RR)


 Thursday, April 22, 1999                                                                               Page 9 of 11







Racer Name                                    Club                             Event
SPENCER                  Scott                Team Internet                    Sr Men 5 (RR)
STRUVIK                  Lorie                Team Delaware                    Sr. Women 1/2/3 (RR)
SWEITZER                 Terry                Squadra Coppi                    Sr Women 1/2/3 (TT)
                         Terry                Squadra Coppi                    Sr. Women 1/2/3 (RR)
TEST                     Bogus Club                                            Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
TEST1                    blankclub                                             Pro 1/2/3 (TT)
THOMPSON                 Robert               Chesapeake Wheelmen/Thulman      Sr Men 5 (RR)
                                              Eastern
THOMSON                  Robert               Squadra Coppi                    Sr Men 5 (TT)
                         Robert               Squadra Coppi                    Sr Men 5 (RR)
THRASHER                 Randy                DC Velo                          Sr Men 40+ (RR)
TOMCZYL                  John                 Armed Forces Cycling             Sr Men 4 (RR)
TURNER                   Nick                 Bayside Velo//Bayside Velo       Pro 1/2/3 (RR Omnium)
                         Nick                 Bayside Velo//Bayside Velo       Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
TWYMAN                   Corey                Team Agress                      Sr Men 5 (RR)
VEENEMA                  Paul                 First State Velo Sport           Sr Men 50+ (RR)
VERNIER                  Jonathan             National Capitol Velo Club       Sr Men 5 (RR)
                         Jonathan             National Capitol Velo Club       Sr Men 5 (TT)
VOGLER                   Bill                 Team Delaware                    Sr Men 50+ (TT)
                         Bill                 Team Delaware                    Sr Men 50+ (RR)
VOIGHT                   Michael              Squadra Coppi                    Jrs 15-17 (RR)
WAGNER                   James                DC Velo                          Pro 1/2/3 (TTT Omnium)
                         James                DC Velo                          Pro 1/2/3 (RR Omnium)
WALL                     Bruce                National Capitol Velo Club       Sr Men 5 (RR)
WALLENBURG               Eric                 D&Q/Pursuit Racing               Pro 1/2/3 (TT)
                         Eric                 D&Q/Pursuit Racing               Pro 1/2/3 (RR)
WATTS                    Jeff                 National Capitol Velo Club       Sr Men 4 (RR)
WEBEL                    Baird                Arlington Masters/GS Foster      Sr Men 30+ (TT)
                         Baird                Arlington Masters/GS Foster      Pro 1/2/3 (RR)
WEEKS                    Douglas              Avalon Racing                    Pro 1/2/3 (RR)


 Thursday, April 22, 1999                                                                              Page 10 of 11







Racer Name                                    Club                             Event
WHILEY                   Jordan               Monticello Velo Club             Sr Men 5 (RR)
WHITE                    Samuel               National Capitol Velo Club       Sr Men 40+ (RR)
WHITLEY                  Roger                James River Velosport/HDK        Pro 1/2/3 (RR)
                                              Sentara
                         Scott                Bicycle Place/Regulators         Pro 1/2/3 (RR)
                         Roger                James River Velosport/HDK        Pro 1/2/3 (TT)
                                              Sentara
WILCOX                   Bradford             Atlantic Cycling                 Sr Men 5 (RR)
WILK                     Steve                Team Snow Valley/ABRT            Sr Men 40+ (RR)
                         Steve                Team Snow Valley/ABRT            Sr Men 40+ (TT)
WILLIAMS                 James                Unattached                       Sr Men 5 (RR)
WILSON                   Emily                Team Ultimate Edge               Sr.Women 1/2/3 (TTT
                                                                               Omnium)
                         Emily                Team Ultimate Edge               Sr Women 1/2/3 (RR
                                                                               Omnium)
                         Joseph               Bicycle Place/Regulators         Pro 1/2/3 (RR)
WODECKI-RICARD           Mary                 Altoona Cycling Team             Sr Women 1/2/3 (RR
                                                                               Omnium)
                         Mary                 Altoona Cycling Team             Sr.Women 1/2/3 (TTT
                                                                               Omnium)
WOLF                     Richard              Team Delaware                    Sr Men 40+ (TT)
                         Richard              Team Delaware                    Sr Men 40+ (RR)
WOODROW                  Ken                  Squadra Coppi                    Sr Men 4 (RR)
WOOLEVER                 Heidi                Rock Creek Racers                Sr. Women 1/2/3 (RR)
WORRELL                  Glen                 All American Bicycle Club        Sr Men 5 (TT)
WREN                     Mike                 PAX Velo                         Sr Men 4 (RR)
WYSOR                    George               Arlington Masters/GS Foster      Sr Men 40+ (TT)
YENCHA                   Stefan               Mount Airy Bicycle Club          Sr Men 4 (TT)
                         Janet                Mount Airy Bicycle Club          Sr Women 4 (TT)
ZIELSKE                  Greg                 Chesapeake Wheelmen/Thulman      Sr Men 30+ (TT)
                                              Eastern
                         Greg                 Chesapeake Wheelmen/Thulman      Sr Men 4 (RR)
                                              Eastern
ZIMINSKI                 Paul                 Wolverines                       Pro 1/2/3 (TT)
                         Paul                 Wolverines                       Pro 1/2/3 (RR)
ZIMMERMAN                Pam                  Team Ultimate Edge               Sr. Women 1/2/3 (RR)
                         Pam                  Team Ultimate Edge               Sr Women 1/2/3 (TT)


 Thursday, April 22, 1999                                                                              Page 11 of 11